Sportowy Turniej Drużyn OSP

Już po raz trzeci jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gołcza brały udział w Turnieju Sportowym Drużyn OSP. Tym razem poza piłką nożną, druhowie rywalizowali także w siatkówce. Rozgrywki odbyły się w dniach 27 - 28 maja 2017r. na boisku sportowym Orlik w Szreniawie i zorganizowane zostały w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Pierwszego dnia, 6 drużyn OSP (Czaple Wielkie, Wysocice, Krępa, Wielkanoc, Gołcza, Przybysławice) rozgrywało turniej piłki nożnej. Zwyciężył zespół druhów z Krępy, który nie przegrał w zawodach ani jednego meczu. Drugie miejsce zajęli druhowie z Przybysławic, a trzecie z Wysocic.

Drugiego dnia rozgrywano turniej piłki siatkowej. Niestety cieszył się on mniejszą frekwencją. Brały w nim udział tylko trzy drużyny z dwóch jednostek OSP (Wysocice, Ulina Wielka). Pierwsze dwa miejsca wywalczyli druhowie z OSP Ulina Wielka, trzecie miejsce przypadło drużynie z Wysocic. Zespoły, które wywalczyły miejsca na podium otrzymały dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Gołcza.