III Gołeckie Żniwogranie

Mimo niesprzyjającej pogody, III Gołeckie Żniwogranie w dniu 20 sierpnia 2017r. odbyło się w bez większych zakłóceń. Deszczu nie wystraszyli się goście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Część oficjalna odbyła się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przybysławicach. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, którą odprawili ksiądz proboszcz parafii Szreniawa Józef Baran, ksiądz Robert Tomasik oraz ksiądz proboszcz parafii Gołcza Edward Kuzka. 

Po nabożeństwie, starostowie dożynek Malwina Chaba i Łukasz Micek przekazali poświęcony bochen chleba na ręce Wójta Gminy Lesława Blachy. Potem nastąpiło symboliczne dzielenie chleba. Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości, na scenie zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienicy, Makowa, Szreniawy, Uliny Małej i Uliny Wielkiej. Gospodynie przygotowały zarówno tradycyjne jak i humorystyczne przyśpiewki dotyczące głównie władz gminy i powiatu, a nawet wręczały oryginalne upominki.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną, która odbyła się na boisku sportowym. Na scenie umiejętności taneczne zaprezentowały przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Wysocicach. Natomiast talentem wokalnym mogły pochwalić się młode wokalistki Kinga Dubrownik, Klaudia Matulis oraz Julia Dróżdż. Jedną z atrakcji był pokaz sztuk walki Małopolskiego Klubu Oyama Karate, który od roku współpracuje z BiOAK Gminy Gołcza. Publiczność mogła zobaczyć też premierowy występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza, która funkcjonuje dopiero od 10 miesięcy.

Dużym zainteresowaniem widzów cieszył się konkurs na Gospodarza Gminy Gołcza 2017, w kategoriach: obieranie ogórka na czas, rzut kółkiem (ringo) do celu, przelewanie wody z butelki do butelki za pomocą kieliszka z jak najmniejszą stratą oraz zaplatanie warkocza. Do konkursu zgłosiło się siedmiu kandydatów z: Wysocic, Szreniawy, Przybysławic, Chobędzy, Uliny Małej, Uliny Wielkiej i Czapel Wielkich. Najostrzejszym Gospodarzem Gminy Gołcza został Adam Misiek z Przybysławic. Tytuł Najsprytniejszego Gospodarza Gminy Gołcza otrzymał Michał Krawiec z Uliny Wielkiej. Najoszczędniejszym Gospodarzem Gminy Gołcza okazał się Wojciech Maślanka z Uliny Małej. Tytuł Najzręczniejszego Gospodarza Gminy Gołcza wywalczył Dariusz Kowalski z Chobędzy. Zwycięzcy wzięli udział w konkurencji finałowej, która polegała na narysowaniu idealnej gospodyni, a następnie zlicytowaniu „obrazu” za największą kwotę. Najlepiej udało się to Dariuszowi Kowalskiemu z Chobędzy, który ostatecznie został Gospodarzem Gminy Gołcza 2017, a pieniądze z licytacji trafiły w ręce publiczności.

Potem scena należała już do zespołu BLU REY. Na koniec przyszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru - zespół KORDIAN, przy którym bawiła się licznie zgromadzona publiczność tegorocznego Żniwogrania.

Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

logo1zniwogranie