Ocalić od zapomnienia rękodzieło ludowe

W dniu 22 października 2017r., w Kamienicy odbyło się jesienne spotkanie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kamienicy. Było ono podsumowaniem realizowanego w ramach dofinansowania z Województwa Małopolskiego projektu pn. „Ocalić od zapomnienia rękodzieło ludowe”.

Gospodynie kolejny raz miały okazję zachwycić uczestników swoim występem artystycznym. W tym roku nawiązały do rękodzieła ludowego, czyli haftu, koronkarstwa i wyszywania. Panie zaprezentowały również własnoręcznie wykonane podczas warsztatów serwetki, chusteczki oraz obrazy.

Gospodynie sprawdziły także, czy panowie umieją posługiwać się igłą i nitką. Umiejętnościami w cerowaniu skarpetek mogli wykazać się dyrektor Mirosław Dróżdż, radni Marek Sęk i Andrzej Dziubka oraz strażak z OSP Kamienica Robert Piwowarczyk. Nad przebiegiem konkursu czuwały gospodynie oraz Wójt Gminy Lesław Blacha. Bezkonkurencyjny okazał się Robert Piwowarczyk, który w nagrodę otrzymał własnoręcznie wykonane na szydełku spodenki.  

Podczas spotkania można było przypomnieć sobie przepisy BHP w rolnictwie. Oprócz członkiń KGW informowała o nich Anna Berkowicz - Kierownik Wydziału Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie.

Po części artystycznej KGW zaprosiło wszystkich uczestników do wspólnego biesiadowania.