Uczniowie z Gołczy Wicemistrzami Małopolski w halowej piłce nożnej chłopców

Warto pochwalić się sukcesem młodzieży gimnazjalnej z Gołczy, która zajęła II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców i tym samym została Wicemistrzem Małopolski. Biorąc pod uwagę fakt, iż do rywalizacji przystąpiło ok. 200 szkół z województwa to bardzo duży sukces i wielka radość.

Małopolski finał odbył się 15 listopada w Myślenicach, a Gołczę reprezentowała drużyna złożona z uczniów klas II i III gimnazjum. Młodzi sportowcy, zanim dotarli do rozgrywek finałowych najpierw zwyciężyli w zawodach powiatowych, a następnie w rozegranych w Krzeszowicach półfinałach wojewódzkich, w których brali udział mistrzowie powiatów: bocheńskiego, proszowickiego, wielickiego, krakowskiego(ziemski) i miechowskiego. W finale wojewódzkim, poza Gołczą grały zespoły: SP nr 7 Nowy Sącz, SP Tylmanowa, Gimn. 9 Tarnów, SP 3 Oświęcim. Po zwycięstwie nad Tylmanową (3:1) i Oświęcimiem (5:3), remisie 1:1 z Tarnowem i porażką w ostatnim, decydującym meczu o I miejsce z Nowym Sączem 3:0, uczniowie z Gołczy zajęli ostatecznie II miejsce i zostali wicemistrzami Małopolski w piłce nożnej halowej.

W Myślenicach grali: Mateusz Palik, Tobiasz Łuszczek, Jan Halczuch, Patryk Dela, Jakub Konstantyn, Jakub Drożdż, Mariusz Krzyżek, Jakub Żmigrodzki, Jakub Lis, Piotr Celejewski, Bartosz Paczos, Emil Żaba, Dawid Miś. Drużynę przygotowywał i prowadził Marcin Dudziński.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!