Noworoczny Koncert Kolęd Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza

W dniu 17 stycznia 2020r. w hali sportowej w Gołczy odbył się Noworoczny Koncert Kolęd, który był zwieńczeniem pracy artystycznej  dzieci, młodzieży oraz seniorów  uczęszczających na zajęcia organizowane przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza. Podczas koncertu wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Gołcza, grupy taneczne: PRESTIŻ, SZAŁOWA 13,  SKRZATY, MINI SZOK, POWER, a także Zespół Instrumentalno - Wokalny "Koral" i działający przy Szkole Podstawowej w Gołczy chór "Jutrzenka".

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Gołcza funkcjonuje od 3 lat. Dzieci i młodzież zaczynały w niej naukę od podstaw, czyli od nauki nut i poznawania instrumentów. Obecnie orkiestra skupia 23 osoby – w składzie podstawowym, 8 osób – z naboru z 2019 roku oraz wokalistkę. Dyrygentem i instruktorem jest Piotr Święchowicz.

Grupy taneczne stanowią formacje tańca nowoczesnego. Przygodę z tańcem zaczęły od jesieni 2017 roku, ale w obecnych składach ćwiczą od października 2019 roku. Zespoły trenują pod okiem wykwalifikowanej instruktorki Aleksandry Gajos.

Dodatkową atrakcją koncertu była możliwość skosztowania świątecznych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeżuśni oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wysocic.

Więcej zdjęć w galerii BiOAK