Gminne Obchody Dnia Kobiet

W tym roku Gminne Obchody Dnia Kobiet odbyły się w dniu 7 marca w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przybysławicach. Na zaproszenie Wójta Gminy Lesława Blachy oraz Przewodniczącego Rady Stanisława Makoli przybyły Panie reprezentujące na co dzień środowiska najbardziej aktywne społecznie. Nie zabrakło kół gospodyń wiejskich, członkiń Zespołu Instrumentalno – Wokalnego „Koral”, uczestniczek Klubu Senior +, radnych gminy i powiatu, sołtysek wsi, kierowniczek jednostek organizacyjnych gminy i referatów urzędu.

Spotkanie było okazją do zwrócenia uwagi na ważną rolę kobiet w kształtowaniu wizerunku i rozwoju gminy, docenieniem ich osobistego wkładu i zaangażowania. Zorganizowana uroczystość to również okazja do złożenia podziękowań za ich aktywność oraz uczestnictwo w gminnych wydarzeniach. W tym miejscu warto podkreślić także działalność charytatywną Stowarzyszenia „Makowianki”, które już po raz drugi było organizatorem szczytnej akcji „Gwiazdka dla Amelki”.

Gminne Obchody Dnia Kobiet odbyły się w radosnej atmosferze, Panowie złożyli Paniom życzenia i wręczyli kwiaty. Panie nie były dłużne i z okazji Dnia Mężczyzn także przygotowały upominki. Życzenia dla wszystkich Pań złożył również Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik w liście odczytanym przez Wójta Lesława Blachę. Spotkanie umilił występ kabaretu „Weźrzesz”.