Prośba o ograniczenie wizyt w instytucjach publicznych

Szanowni Mieszkańcy, prosimy o ograniczenie wizyt w instytucjach publicznych, zachęcamy do korzystania z usług elektronicznych oraz informacji telefonicznej.

Poniżej przekazujemy komunikaty Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dyrektor krakowskiej Izby Administracji Skarbowej apeluje do klientów urzędów skarbowych województwa małopolskiego o zrezygnowanie w najbliższym czasie z wizyt w ich placówkach. Większość spraw można załatwić teraz na odległość poprzez usługę Twój e-PIT oraz ePUAP. „Sale obsługi w okresie rozliczeń rocznych to miejsca, których - ze względów epidemiologicznych - należy unikać. Zdajemy sobie sprawę, że część naszych klientów jest zwolennikami tradycyjnej formy kontaktu z urzędami. Dla nich uruchamiamy specjalne telefony, pod którymi dowiedzą się czy możliwe jest załatwienie swojej sprawy na odległość, a jeżeli tak, to w jaki sposób.” – informuje Tadeusz Gibas, dyrektor Izby Administracji Skarbowej.

Dodatkowo każdy z urzędów uruchamia numer telefonu nt. elektronicznego rozliczenia rocznego poprzez usługę Twój e-PIT.

Krajowa Informacja Skarbowa:

+48 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych i z zagranicy)

801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

Wojewódzka infolinia PIT przy Izbie Administracji Skarbowej

12 254 76 21

Infolinie małopolskich urzędów skarbowych pobierz

DLA ROLNIKÓW:

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo przypominamy wszystkim Rolnikom, że większość spraw związanych z ubieganiem się o dopłaty i dotacje, a także z rejestracją zwierząt można załatwić przez Internet (24 h/dobę portal IRZPLus; od 15 marca rusza aplikacja eWniosek). Oświadczenie o dopłaty bezpośrednie można wysłać pocztą( w tym przypadku za datę wpływu do ARiMR uznaje się datę stempla pocztowego). Masz wątpliwości, pytania, chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń do najbliższej placówki ARiMR.

Wykaz telefonów małopolskich biur ARiMR dostępny na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce KONTAKT – ODDZIAŁY REGIONALNE – MAŁOPOLSKI – DANE ADRESOWE

Wykaz telefonów małopolskich biur ARiMR: https://link.do/N2FGo

wnioski