Zwycięstwo „Strażaka” w Gminnym Turnieju Piłkarskim 2015

Drużyna "Strażak" Przybysławice wygrała tegoroczną edycję Gminnego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Gołcza, który rozegrano w niedzielę 12 lipca 2015 roku na stadionie sportowym w Czaplach Wielkich. Wysoką formę zaprezentowali również gospodarze tych zawodów – „Olimpia” nie przegrała żadnego ze spotkań. Na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze „Spartaka”.

Cztery drużyny piłkarskie z naszej gminy: "Strażak" Przybysławice, "Czapla" Czaple Małe (A-klasowe) oraz "Olimpia" Czaple Wielkie i "Spartak" Wielkanoc - Gołcza  (B-klasowe)  przystąpiły wczoraj, tj. 12 lipca 2015 roku, do rywalizacji w Gminnym Turnieju Piłkarskim, którego stawką był Puchar Wójta Gminy Gołcza. Organizatorem zawodów, odbywających się na boisku sportowym w Czaplach Wielkich, był Wójt Gminy Gołcza, KS „Olimpia” Czaple Wielkie oraz przyjaciele tego klubu.

W sumie rozegrano sześć spotkań – według systemu „każdy z każdym”. Spotkania trwały 50 minut i miały dwie odsłony (2 x 25 minut). Już pierwsze wyniki meczów wskazywały na dość wyrównaną rywalizację. Nieoczekiwanie „Czapla” przegrała ze „Spartakiem” 1:2, a drużyna gospodarzy Turnieju urwała punkt w rywalizacji ze „Strażakiem” (2:2). O końcowym układzie miejsc w tabeli zadecydował dopiero wynik ostatniej konfrontacji, w której to „Olimpia” mierząca się z „Czaplą” odniosła zwycięstwo 4:0. Tuż przed tym pojedynkiem „Strażak” Przybysławice zapewnił sobie tryumf w zawodach pokonując 3:0 „Spartaka” Wielkonoc – Gołcza.

Zwieńczeniem Turnieju było rozdanie nagród w postaci piłek nożnych oraz wręczenie dyplomów i Pucharów Wójta Gminy Gołcza, które osobiście – na ręce kapitanów drużyn – przekazał Wójt Lesław Blacha, w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Makoli. Dodajmy, że uhonorowano również „Króla strzelców” tych zawodów. Pamiątkowa statuetka powędrowała do Marcina Zwoźniaka ze „Strażaka” Przybysławice, zdobywcy pięciu bramek.