Wakacyjny Turniej Piłkarski w międzynarodowej obsadzie!

Cztery drużyny piłkarskie wzięły udział w rozgrywanym dziś (23 lipca 2015 roku) Wakacyjnym Turnieju Piłkarskim, którego stawką był Puchar Wójta Gminy Gołcza. Młodzi piłkarze rywalizowali na Orliku w Szreniawie. Organizatorem imprezy była Akademia Piłkarska Gołcza.

Zawodnicy MKS Pogoni Miechów, Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej, a także Szkoły Sportowej Wołoczysk (z Ukrainy) oraz Akademii Piłkarskiej Gołcza (w roli gospodarza) zmierzyli się w czwartek 23 lipca 2015 roku na murawie szreniawskiego Orlika w ramach Wakacyjnego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Gołcza. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Turniej wygrała reprezentacja Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej. Drugie miejsce zajęli gospodarze (AP Gołcza). Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Pogoni Miechów. Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się być Danyło Kowal - uczeń szkoły sportowej w miejscowości Wołczysk. Królem strzelców został Jakub Grela z WAP, z kolei najlepiej w bramce radził sobie dziś Amadeusz Mazur z Pogoni Miechów.

Dodajmy, że udział w zawodach drużyny z Ukrainy stał się możliwy dzięki zaproszeniu, jakie otrzymała ona od Gminy Gołcza i AP Gołcza. Młodzi Ukraińcy będą gościć u nas przez trzy dni (do piątku 24 lipca włącznie).