Gołcza po raz kolejny w czołówce najlepszych gmin wiejskich w Polsce

Miło nam poinformować, że Gmina Gołcza już po raz siódmy z rzędu została laureatem ogólnopolskiego rankingu Związku Powiatów Polskich w kategorii „Najlepsza gmina wiejska” zajmując 6. miejsce jako jedyna z powiatu miechowskiego. Kolejność miejsc w rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Samorządy zostały poddane ocenie przez ekspertów ZPP według kryteriów zestawionych w jedenastu blokach tematycznych, takich jak np.: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem urzędu, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów i nagród odbędzie się podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Kołobrzegu.