plakat programowanie robotyka

Poradnictwo Psychologiczne

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołczy informuje, iż od stycznia 2024 roku w ramach otrzymanych środków finansowych z budżetu państwa uruchamia Poradnictwo Psychologiczne.

Czytaj więcej...

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w Ulinie Wielkiej

W dniu dzisiejszym dokonano symbolicznego otwarcia wirtualnej strzelnicy w Ulinie Wielkiej. W wydarzeniu uczestniczyli: Zastępca Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Krakowie mjr Zofia Kuśmierowska – Rogosz, Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha, Przewodnicząca Rady Gminy Monika Mrówka, Zastępca Wójta Tomasz Błaut, Sekretarz Gminy Maryla Stasiek – Mentel, p.o. Dyrektora Centrum Kultury Iwona Durbas, Sołtys wsi Ulina Wielka Barbara Połcik, Dyrektor SP Wysocice pełniący także funkcję instruktora Marek Machnik, instruktor Piotr Wiszniewski oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysocicach.

Czytaj więcej...

XLVIII sesja Rady Gminy Gołcza

W dniu 6 lutego odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Gminy Gołcza. Radni podjęli szereg uchwał związanych z gospodarowaniem mieniem komunalnym oraz bieżącą działalnością gminy. Uchwały dotyczyły:

 

Czytaj więcej...

„Kraina Wyobraźni” w Ulinie Wielkiej

W Ulinie Wielkiej trwają prace nad zagospodarowaniem terenu po byłym kamieniołomie. W celu zwiększenia atrakcyjności obiektu, w jednym z pomieszczeń nowo wybudowanego pawilonu powstanie „Kraina Wyobraźni”. Na realizację zamierzenia Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha podpisał umowę z Zakładem Remontowo – Budowlanym Andrzej Bałazy. Wartość inwestycji to 2 231 220 zł, z czego 1 980 000 zł pozyskano z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Czytaj więcej...

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

Szanowni rolnicy, przypominamy, iż w terminie od 1 do 29 lutego 2024r. należy złożyć wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego  w cenie oleju  napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej. Do wniosku należy załączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2023r. do 31 stycznia 2024r.

Czytaj więcej...

Informacja o dyżurach ZUS Oddział w Krakowie

Zapraszamy do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów krakowskiego oddziału ZUS. Dyżury pełnione będą w dniach: 7, 14, 21 i 28 lutego 2024 roku pod numerem telefonu: 12 42 46 269 (numer telefonu jest aktywny tylko w godzinach dyżurów).

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie na spotkanie informacyjne dot. programu "Czyste Powietrze"

Zapraszamy mieszkańców Gminy Gołcza na spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze", które odbędzie się 04.02.2024r. w godz. 09:00 - 15:00 w Remizie OSP Gołcza. Podczas  spotkania będzie można uzyskć informacje o dostępnych dotacjach z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz o możliwościach ich wykorzystania na ocieplenie i docieplenie domów.

Czytaj więcej...

Wirtualna strzelnica w Gminie Gołcza

Gmina Gołcza zakończyła realizację projektu pn. „Strzelnica w powiecie 2023”. W ramach zadania wykonano wirtualną strzelnicę w Ulinie Wielkiej. Inwestycja obejmowała montaż systemu „POJEDYNEK” stanowiącego multimedialny, przenośny, strzelecki systemem szkolno-treningowy opracowany na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Działa on w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystuje laserowe symulatory broni wyposażone w urządzenia laserowe klasy I emitujące niewidzialną wiązkę światła.

Czytaj więcej...