Nowe drogi dojazdowe do pól

Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych to jedno z wielu zadań, które służy mieszkańcom, przede wszystkim rolnikom i jest efektem troski o zrównoważony rozwój gminy. W tym roku nasza gmina wyremontowała cztery odcinki dróg dojazdowych do pól w miejscowościach: Krępa, Mostek, Czaple Małe, Buk.

Czytaj więcej...

Utylizacja wyrobów zawierających azbest

Dbając o ochronę środowiska i jednocześnie wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, Gmina Gołcza przystąpiła do realizacji projektu polegającego na utylizacji wyrobów zawierających azbest z terenu gminy. Zadanie obejmuje odbiór z posesji mieszkańców, transport, zdeponowanie i utylizację odpadów w łącznej ilości 310,62 Mg.

Czytaj więcej...

Portal INTERNET.GOV.PL

Minister Cyfryzacji z dniem 1 stycznia 2023 roku uruchomił portal INTERNET.GOV.PL – usługę, dzięki której każdy może sprawdzić, czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy internet i jacy operatorzy go oferują, zgłosić potrzebę dostępu do internetu, zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu, dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.

Czytaj więcej...

Kampania Społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!” organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych  „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz „Zaproś kominiarza”.

Czytaj więcej...

Jesienna akcja szczepienia lisów

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Miechowie informuje, iż na terenie województwa małopolskiego w dniach od 23 września do 3 października 2023 roku przeprowadzona będzie akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem”

W sobotę 9 września mieszkańcy gminy Gołcza mogli na chwilę zawitać do majątku w Korczynie, w który zamieniło się Centrum Kultury dzięki lekturze książki „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Kolejna edycja akcji zgromadziła liczną publiczność, która spontanicznie reagowała na wybrane, momentami zabawne fragmenty „Nad Niemnem”. Przyczyniły się do tego niewątpliwie umiejętności lektorskie i aktorskie osób, które wcieliły się w postacie z książki.

Czytaj więcej...

Inwestycja drogowa w Adamowicach

W miejscowości Adamowice wyremontowany zostanie odcinek drogi gminnej o długości 710 mb. Na ten cel pozyskano środki w wysokości 329 659 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość całej inwestycji wynosi 659 318,68 zł. Wójt Gminy Lesław Blacha podpisał już umowę na wykonanie zadania z konsorcjum firm WALKOR Sp. z o.o. oraz WALKOR Zakład Robót Drogowych i Budowlanych.

Czytaj więcej...