Uroczyste otwarcie Laboratorium Przyszłości

W dniu 29 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy odbyło się uroczyste otwarcie „Laboratorium Przyszłości”. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Wójt Gminy Lesław Blacha, Przewodnicząca Rady Gminy Monika Mrówka, Dyrektor ZEAS Krystyna Marczewska, Radny Gminy Jan Słaboń.

Czytaj więcej...

Wrześniowa sesja Rady Gminy Gołcza

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji, która odbyła się w dniu 28.09.2022r., Rada Gminy podjęła uchwały wynikające z bieżącej działalności gminy. Dokonano zmian w budżecie, które polegały między innymi na wprowadzeniu do budżetu środków na wypłatę „dodatku węglowego” w kwocie 6 726 980 zł, subwencji oświatowej oraz dotacji związanej z obsługą programu „Czyste Powietrze”.

Czytaj więcej...

Pomoc dla rodziny strażaka zmarłego podczas akcji ratowniczej

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej informuje, iż trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny tragicznie zmarłego strażaka. W czasie akcji ratowniczej na autostradzie A4 w dniu 26 września br. zginął 38-letni Druh OSP Balice z województwa małopolskiego. Ciężkim obrażeniom uległa biorąca również udział w akcji ratowniczej żona tragicznie zmarłego strażaka. Zmarły strażak osierocił 4 dzieci: 5-letniego syna oraz 3 córki w wieku 10, 14 i 17 lat. Niosąc pomoc innym zginął żywiciel rodziny, zawodowa przyszłość druhny też jest niepewna. Trwa akcja pomocy tragicznie doświadczonej strażackiej rodzinie.

Czytaj więcej...

Dyżur Punktu Informacyjnego NFZ

Zapraszamy do Punktu Informacyjnego Narodowego Funduszu Zdrowia 4 października 2022 r. (wtorek) w Biurze Terenowym ZUS w Miechowie o godz. 10.00–14.00, ul. Podzamcze 14. W czasie dyżuru doradcy Małopolskiego Oddziału NFZ: wydadzą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), podpowiedzą jak skorzystać z programów profilaktycznych i bezpłatnych badań w ramach „Profilaktyki 40 Plus”, zachęcą do aktywowania Internetowego Konta Pacjenta, przybliżą funkcjonowanie bezpłatnych aplikacji MojeIKP, mojeFizjo+, odpowiedzą na pytania dotyczące leczenia uzdrowiskowego.

Czytaj więcej...

Zawiadomienie o sesji Rady Gminy Gołcza

Przewodnicząca Rady Gminy Gołcza zawiadamia, że na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022r. poz. 559) zwołuje się nadzwyczajną sesję Rady Gminy Gołcza, która odbędzie się w dniu 28 września 2022r. (środa) o godz. 10.00 w Sali Obrad Urzędu Gminy w Gołczy (budynek ośrodka zdrowia).

Czytaj więcej...

Od 22 września 2022r. można składać wnioski o dodatek z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołczy informuje mieszkańców gminy Gołcza, że od dnia 22 września 2022r. można składać wnioski na niektóre źródła ciepła, o których mowa w ustawie z dnia 15 września 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022r. poz. 1967).

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Miechowskiego Stowarzyszenia Gmin JAKSA LGD o naborze wniosków

Miechowskie  Stowarzyszenie Gmin Jaksa LGD ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czytaj więcej...

Dyżur Punktu Informacyjnego Fuduszy Europejskich

Informujemy, iż w najbliższy poniedziałek 26 września 2022r. w godzinach 9:00-14:00 w siedzibie Agendy Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Miechowie (ul. Warszawska 10) będzie pełniony dyżur Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Czytaj więcej...