107. Rocznica Odzyskania Nieodległości
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 17, listopad 2025 16:18
We wtorek 11 listopada w Gołczy odbyły się uroczyste obchody 107. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się przed Urzędem Gminy w Gołczy od wyciągnięcia flagi państwowej na maszt i odegrania hymnu . Następnie pod Pomnikiem Józefa Piłsudzkiego delegacje złożyły kwiaty w hołdzie tym , którzy oddali życie za Ojczyznę.
Uczestnicy święta w asyście Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza „Czapelanka” oraz pocztów sztandarowych udali się na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, którą koncelebrował proboszcz parafii ks. dr Krzysztof Kozioł z Gołczy, oraz ks. kanonik Jacek Wójcicki z Czapel Wielkich.
Kolejny etap obchodów Święta Niepodległości odbył się na hali sportowej w Gołczy. Po zabraniu głosu przez Wójta Gminy Gołcza Lesława Blachę, Wicestarostę Powiatu Miechowskiego Jerzego Pułkę oraz Przewodniczącego Rady Gminy Marka Sęka ogłoszono wyniki gminnych konkursów patriotycznych oraz wręczono nagrody i dyplomy. Całość uroczystości uświetniły występy artystyczne w wykonaniu dzieci przedszkolnych, młodzieży ze Studia Wokalnego po kierunkiem Moniki Korpusik oraz koncert pieśni patriotycznych wykonany przez Reprezentacyjna Orkiestrę Dętą Gminy Gołcza „Czapelanka”.
https://golcza.pl/index.php/aktualnosci/2642-107-rocznica-odzyskania-nieodleglosci#sigFreeIdbaf52035dc