Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 4 marca 2026 roku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej zostały zorganizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy. Organizatorami był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gołczy, oraz Szkoła Podstawowa w Gołczy. W konkursie wzięło udział dwudziestu trzech uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza (klasy I-IV), grupa starsza (klasy V-VIII), brały w nim udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Wysocicach, Szreniawie i Gołczy.

Uczestników powitali: Pan Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha oraz pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gołczy Zdzisława Kyć, a nad przebiegiem turnieju czuwała komisja której przewodniczył Komendant Gminny OSP dh Paweł Pysz.

Wyniki w grupie młodszej:

  1. Marcelina Serafin  – Szkoła Podstawowa w Wysocicach
  2. Martyna Kotowska – Szkoła Podstawowa w Wysocicach
  3. Szymon Jamroży– Szkoła Podstawowa w Gołczy

Wyniki w grupie starszej:

  1. Julia Kaczmarczyk – Szkoła Podstawowa w Wysocicach
  2. Milena Furgał – Szkoła Podstawowa w Wysocicach
  3. Sara Misiek – Szkoła Podstawowa w Gołczy

Do kolejnych zmagań na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się uczniowie z pierwszych i drugich miejsc z poszczególnych grup wiekowych.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich grupach otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz plecaki ufundowane przez Urząd Gminy w Gołczy oraz Zarząd Wojewódzki ZOSP w Krakowie. Poczęstunek dla wszystkich uczestników zapewniła Szkoła Podstawowa w Gołczy.