To już w tym tygodniu - XIV Małopolskie Dni "Książki i Róży"

W najbliższy czwartek, tj. 23 kwietnia, na całym świecie obchodzony będzie Dzień Książki. Z tej właśnie okazji, już po raz XIV, organizowane są Małopolskie Dni "Książki i Róży" – oczywiście również na terenie naszej gminy. Co - z myślą o czytelnikach - przygotowała gołczańska biblioteka?

Z okazji Światowego Dnia Książki, przypadającego w nadchodzący czwartek (23 kwietnia), oraz Małopolskich Dni "Książki i Róży", Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury zachęca mieszkańców Gminy Gołcza do skorzystania ze specjalnej oferty BiOAK, udostępnionej w dniach od 23 do 24 kwietnia 2015 roku. Co zaplanowano w tym czasie?

Małopolskie dni "Książki i Róży" to doskonała okazja do zorganizowania nietypowych zajęć i akcji – takich jak: „Gołczanie czytają dzieciom". Zanim znane osoby, reprezentujące naszą społeczność lokalną, przeczytają dzieciom ich ulubione utwory, adresaci owej akcji – a więc dzieci z oddziałów przedszkolnych z SP w Gołczy, przebrani za postacie z bajek – przemaszerują w barwnym korowodzie do BiOAK, gdzie odbędą się wszystkie zaplanowane wydarzenia. Nie zabraknie też konkursów, tańca czy zabawy integracyjnej.

BiOAK pomyślał również o młodzieży i osobach dorosłych. Co zatem czytelniku powiesz na "Randkę w ciemno z książką"? Pomysłodawcy tej akcji są przekonani, że wybór książki w ciemno może być niesamowitą zabawą. Czytelnik wypożycza książkę zapakowaną w ozdobny papier z dołączoną do niej króciutką wskazówką, naprowadzającą na tematykę książki.

Światowy Dzień Książki ma na celu promocję czytelnictwa, dlatego też w najbliższy czwartek (23 kwietnia)  biblioteka w Gołczy oraz jej filia w Wysocicach organizuje kiermasz książek.

- Zakupiona książka podczas kiermaszu może wzbogacić domowy księgozbiór oraz być wspaniałym prezentem dla Twoich bliskich! – zaznacza Dyrektor BiOAK Bożena Hess.