Gołczanie czytają dzieciom – nie tylko w ramach XIV. Małopolskich Dni "Książki i Róży"

W błędzie ten, kto sądzi, że czytanie książek jest nudnym zajęciem, do tego nie mającym większego wpływu na rozwój intelektualny człowieka. Wspominamy o tym nieprzypadkowo, bowiem akurat dziś (23 kwietnia) na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki, ustanowiony przez UNESCO. Co o książkach sądzą dzieci z Gminy Gołcza? Czy lubią, gdy czytają im dorośli? Jak często sami sięgamy po tę formę rozrywki?

Nic nie jest w stanie bardziej wpływać korzystnie na rozwój wyobraźni dziecka i wzbogacać jego zasób słownictwa, jak czytanie książek. Właśnie dlatego w dniu dzisiejszym, tj. 23 kwietnia 2015 roku, kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Książki, BiOAK zorganizował akcję „Gołczanie czytają dzieciom”, będącą jedną z atrakcji XIV. edycji Małopolskich Dni "Książki i Róży". W ramach niej troje przedstawicieli naszej społeczności lokalnej, zaproszonych na spotkanie z najmłodszymi wychowankami Szkoły Podstawowej w Gołczy, czytało przedszkolakom ich ulubione wiersze.

Przypomnijmy, że oferta Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza, przygotowana z myślą o XIV. Małopolskich Dniach "Książki i Róży" (trwających od 23 do 24 kwietnia) skierowana jest również do osób pełnoletnich. BiOAK zaprasza wszystkich mieszkańców na kiermasz książek oraz „Randkę w ciemno z książką” (zobacz tutaj).