Nagrody i wyróżnienia dla naszej gminy

Poniżej prezentujemy informacje dotyczące nagród i wyróżnień, które gmina Gołcza otrzymała w minionym czasie.


 

Miło nam poinformować, że gmina Gołcza już po raz szósty z rzędu została laureatem ogólnopolskiego rankingu Związku Powiatów Polskich w kategorii „Najlepsza gmina wiejska”. Osiągnięcia Gołczy w 2015 roku pozwoliły nam znaleźć się w czołowej dziesiątce rankingu! Wśród laureatów jesteśmy jedynym reprezentantem Ziemi Miechowskiej. Kolejność miejsc w rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów. Zobacz więcej...


Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza gmina już po raz piąty z rzędu została laureatem ogólnopolskiego rankingu Związku Powiatów Polskich w kategorii najlepsza gmina wiejska zajmując wysokie 7 miejsce. Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony przez Związek Powiatów Polskich to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Gminy oceniane są według 90 kryteriów podzielonych na bloki tematyczne. Zobacz więcej...


Gmina Gołcza już po raz trzeci z rzędu została laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Gmin Wiejskich prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. Za osiągnięcia w 2012 roku, Gołcza  zajęła wysokie 8 miejsce. Nasza gmina została laureatem konkursu jako jedyna gmina z powiatu miechowskiego. Nagrody dla zwycięzców, czyli pierwszej dziesiątki zostaną wręczone podczas Kongresu Regionów, który odbędzie się w Świdnicy.


 

Miło nam poinformować, że gmina Gołcza uzyskała wyróżnienie za realizację projektu pn. „Przebudowa Centrum Kamienicy” w konkursie Województwa Małopolskiego „Małopolski EuroLider MRPO” w kategorii obszary wiejskie. Konkurs wyłonił najlepsze projekty zrealizowane w województwie małopolskim dzięki Małopolskiemu Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2007-2013.


 

Miło nam poinformować, że Gmina Gołcza jako jedna z 61 samorządów z całej Polski, w tym wśród 31 gmin do 20 tysięcy mieszkańców uhonorowana została prestiżowym certyfikatem i znakiem jakości „Samorządowy Lider Edukacji” w ramach II edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej.


 

Miło nam poinformować, że gmina Gołcza została laureatem rankingu gmin wiejskich w roku 2011, który został przeprowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Na 155 miejsca, Gołcza zajęła wysokie 11 miejsce. Relacja z wręczenia wyróżnienia.


 

Miło nam poinformować Państwa, że projekt realizowany przez Gminę Gołcza „Nowe przedszkola w Gminie Gołcza” w kategorii projektów ukierunkowanych na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, zdobył główną nagrodę. Konkurs zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


 

Miło nam poinformować, iż gmina Gołcza została laureatem konkursu „Przyjazna wieś”, który był organizowany przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich i realizowany przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


 

Gmina Gołcza już po raz drugi z rzędu została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem „Sportowa Gmina”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej w ramach programu „Budujmy Sportową Polskę”.


 

Gmina Gołcza, decyzją Kapituły Wyróżnienia „Sportowa Gmina” oraz Zarządu Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej uhonorowana została wyróżnieniem „Sportowa Gmina”. Gołcza została laureatem jako jedyna gmina powiatu miechowskiego oraz jako jedyna gmina wiejska województwa małopolskiego i wśród pięciu gmin wiejskich liczących do 10 tys. mieszkańców w całej Polsce.


 

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż wójt Lesław Blacha już po raz drugi został laureatem Plebiscytu im. Wincentego Witosa na Najpopularniejszego Wójta Małopolski. W dniu 29 października br., podczas uroczystej gali w krakowskim magistracie, z rąk marszałka Marka Nawary otrzymał dyplom oraz Witosowski Kapelusz.