Spotkanie z Romualdem Koperskim

Z okazji Tygodnia Bibliotek klubowicze z gołczańskich Dyskusyjnych Klubów Książki oraz młodzież gimnazjalna mieli okazję odbyć ekscytującą wirtualną podróż w głąb Syberii. Wyprawę tę odbywali w towarzystwie podróżnika, pisarza, pianisty, rekordzisty Guinnesa – Romualda Koperskiego. Ten znakomity podróżnik ma na swoim koncie wiele pionierskich wypraw. Jednym z jego ostatnich osiągnięć jest samodzielna wyprawa przez Atlantyk łodzią wiosłową o nazwie „Pianista” historycznym szlakiem średniowiecznych żaglowców podążających z Europy do Ameryki.

Bogactwo krajobrazów Syberii, ciekawostki dotyczące tego rejonu geograficznego, a przede wszystkim osobiste historie pisarza dotyczące przeżyć towarzyszących mu podczas podróży sprawiły, że ponad dwugodzinne spotkanie minęło niezwykle szybko. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się np. jak wielkim przysmakiem są serwowane na deser larwy żyjące w skórze renifera u ludności żyjącej w okolicach Czukotki, jak najlepiej wyleczyć się z przeziębienia, co stanowi niezbędny ekwipunek każdego podróżnika po Syberii, czy też co może być najlepszym prezentem, dawanym obowiązkowo w podziękowaniu za gościnność.

Spotkanie autorskie było częścią trwającego od 8 do 15 maja Tygodnia Bibliotek, a  sfinansowane zostało ze środków Instytutu Książki w ramach projektu „Dyskusyjnych Klubów Książek w Małopolsce 2017”.

Więcej o Romualdzie Koperskim tutaj