1 3
 

Budowa indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków

W tym tygodniu, Wójt Gminy Lesław Blacha podpisał umowę z firmą EMKAN-PRO Krzysztof Murawski na budowę indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków. Wartość zadania to 430 412,20 zł. Inwestycja obejmuje montaż ekologicznych urządzeń do oczyszczania ścieków u 29 rodzin z terenu naszej gminy. Zadanie ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej...

Kolejne laptopy dla uczniów szkół podstawowych

Już po raz drugi w tym roku, Gmina Gołcza zakupiła laptopy dla uczniów szkół podstawowych. Na ten cel pozyskano środki finansowe z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach programu „Zdalna Szkoła +” w wysokości 55 tys. zł. W dniu dzisiejszym, Wójt Gminy Lesław Blacha przekazał nowo zakupiony sprzęt dyrektorom szkół. Placówki oświatowe wzbogacono łącznie o 31 sztuk laptopów, z czego 16 otrzymała Gołcza, 8 trafiło do Szreniawy i 7 do Wysocic.

Czytaj więcej...

Konkursy w ramach Powszechnego Spisu Rolnego

Informujemy, że Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje wiele konkursów, których celem jest promocja Powszechnego Spisu Rolnego. Zagadki, zadania i pytania sprawdzające wiedzę skierowane są do różnych grup odbiorców, a więc każdy może podjąć wyzwanie i wziąć udział w wybranym konkursie. Sredecznie zachęcamy do udziału, atrakcyjne nagrody i upominiki czekają! Plakat pobierz Więcej informacji tutaj

Informacja o zmianie funkcjonowania urzędu

W związku z sytuacją epidemiologiczną, mając na względzie troskę o stan zdrowia nas wszystkich informujemy, że od dnia 19 października 2020 roku do odwołania, Urząd Gminy w Gołczy zostaje całkowicie zamknięty dla interesantów zewnętrznych.

Czytaj więcej...

Powszechny Spis Rolny

Przypominamy, że od 1 września do 30 listopada 2020r. na terenie całego kraju odbywa się Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Zachęcamy do spisywania się przez internet - wypełniając formularz spisowy dostępny na stronie Głównego Urzędu Statystycznego https://spisrolny.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 27 99 999).

Czytaj więcej...

Konsultacje Programu Współpracy Gminy Gołcza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021r.

Program Współpracy Gminy Gołcza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021r. określa zasady, zakres i formy współpracy gminy Gołcza z trzecim sektorem, a także priorytetowe zadania publiczne, których realizacja związana jest z ich finansowaniem lub dofinansowaniem z budżetu gminy. Spodziewanym efektem współpracy jest wzrost dynamiki i efektywności działań na rzecz społeczności lokalnej.

Czytaj więcej...

Dotacje na małe przetwórstwo i RHD

Za dwa tygodnie, 26 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny. Na złożenie dokumentów w tym jesiennym naborze rolnicy będą mieli czas do 24 listopada 2020 r. Oferta pomocy, która finansowana jest z budżetu  PROW na lata 2014-2020, skierowana jest do dwóch grup beneficjentów.

Czytaj więcej...