Informacje dotyczące rozbudowy sieci gazowej

Poniżej udostępniamy mieszkańcom podstawowe informacje dotyczące rozbudowy sieci gazowej oraz deklarację przyłączenia nieruchomości do sieci. Polska Spółka Gazownictwa w Krakowie przystąpi do realizacji ww. inwestycji wówczas, gdy większość mieszkańców wsi wyrazi chęć przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej.

Czytaj więcej...

Nowe stawki opłat za wywóz odpadów

Szanowni Mieszkańcy, od nowego roku obowiązują nowe stawki za odbiór odpadów. Gmina nie zarabia na śmieciach, jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu opłat zebranych od mieszkańców za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku nakłada na gminę obowiązek zorganizowania systemu odbioru i zagospodarowania odpadów, który ma się samofinansować z opłat pochodzących od mieszkańców.

Czytaj więcej...

Setne urodziny Pani Teofili z Uliny Małej

W dniu 18 stycznia 2021r. Wójt Gminy Lesław Blacha wraz z Kierownikiem USC Joanną Marczewską – Molendą odwiedzili Panią Teofilę Kitę, mieszkankę Uliny Małej, która obchodziła swoje setne urodziny. Z tej wyjątkowej okazji Wójt Gminy złożył Jubilatce serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu i szczęściu, a także wręczył okolicznościowe listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Burmistrza Gminy i Miasta Miechów Dariusza Marczewskiego.

Czytaj więcej...

Wizyta Wicemarszałka Senatu RP Marka Pęka w Gminie Gołcza

W dniu wczorajszym miło nam było gościć Wicemarszałka Senatu RP Marka Pęka, który przybył na spotkanie z rodziną repatriantów przyjętą przez naszą gminę w listopadzie 2020 roku. Podczas spotkania w Centrum Kultury w Gołczy, Wicemarszałek Marek Pęk wraz z Wójtem Gminy Lesławem Blachą przekazali nowym mieszkańcom dokumenty tożsamości. Dzięki nim rodzina będzie mogła już w pełni podejmować czynności urzędowe i coraz bardziej usamodzielniać się.

Czytaj więcej...

Informacja w sprawie szczepień przeciwko Covid-19

Osoby z terenu Gminy Gołcza, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i chcą skorzystać z transportu do punktu szczepień proszone są po wcześniejszym zarejestrowaniu na szczepienie o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gołczy pod numerem telefonu: 12 38 86 411 w celu umówienia transportu.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne o oblodzeniach

IMGW-PIB ostrzega przed oblodzeniami. Zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu i deszczu ze śniegiem przewiduje się od godz. 15:00 w dniu 07.01.2021r. do godz. 11:00 w dniu 08.01.2021r.

 

Ostrzeżenie meteorologiczne o oblodzeniach

IMGW-PIB ostrzega przed oblodzeniami. Zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu przewiduje się od godz. 20:00 w dniu 05.01.2021r. do godz. 08:00 w dniu 06.01.2021r.