Likwidacja Barszczu Sosnowskiego

Gmina Gołcza zakończyła prace związane z "Likwidacją Barszczu Sosnowskiego" w 2019 roku. Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w kwocie 7 586,26 zł. Całkowity koszt zadania to 10 000 zł. Zabiegi wykonała firma BKW Usługi Komunalne Sp. z o.o.

Czytaj więcej...

Komisje Rady Gminy Gołcza w terenie

W dniu 15 października 2019r. Komisje Rady Gminy Gołcza wraz z Wójtem Gminy Lesławem Blachą wyruszyły w teren, aby zobaczyć inwestycje oraz miejsca stanowiące potencjał rozwoju gminy. W programie objazdowej komisji znalazły się między innymi takie obiekty jak: Otwarta Strefa Aktywności w Makowie, szkoła podstawowa i remiza OSP w Szreniawie, świetlica wiejska w Ulinie Małej,

Czytaj więcej...

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Urząd Gminy w Gołczy informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Do udziału w programie niezbędne jest przeprowadzenie inwentaryzacji w celu ustalenia możliwości wzięcia w nim udziału.

Czytaj więcej...

Informacja o wypłacie zwrotu podatku akcyzowego

Urząd Gminy w Gołczy informuje, iż od dnia 14.10.2019r. (poniedziałek) w godzinach od 08:00 do 15:00 będzie wypłacany w kasie urzędu zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

 

Przekazanie sprzętu dla OSP

W dniu dzisiejszym, Wójt Gminy Lesław Blacha spotkał się w urzędzie gminy z przedstawicielami jednostek ochotniczych straży pożarnych z Gołczy, Chobędzy, Makowa, Przybysławic i Wysocic, aby przekazać im nowo zakupiony sprzęt. Jednostki otrzymały wybrane elementy wyposażenia za łączną kwotę 18 012 zł, z czego 10 100 zł pozyskano z MSWiA. Wśród przekazywanego sprzętu znalazły się ubrania specjalne ochronne, radiotelefony oraz węże W-75 i W-52.

Czytaj więcej...

Oficjalne otwarcie kompleksu sportowego w Gołczy

W dniu dzisiejszym dokonano oficjalnego otwarcia kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Sekretarz Województwa Małopolskiego Wojciech Piech, Wójt Gminy Lesław Blacha, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Makola, radni Rady Gminy Gołcza, kierownicy urzędu i dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy oraz nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej w Gołczy.

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Biuro Powiatowe w Miechowie zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 17.10.2019r. o godz. 9:00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Miechowie. Tematem spotkania będą nabory wniosków do końca 2019 roku na działania inwestycyjne ARiMR w ramach PROW 2014-2020 w zakresie:

Czytaj więcej...

Gołcza – sportowa gmina – I w województwie, II w Polsce

Gmina Gołcza zajęła I miejsce w województwie małopolskim, a II w Polsce w XXV Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2019, w grupie od 5 tys. do 7,5 tys. mieszkańców. Nagrodę i wyróżnienie odebrał Wójt Gminy Lesław Blacha wraz z koordynatorem turnieju Markiem Machnikiem podczas uroczystej gali w miejscowości Ruciane – Nida. Nasza gmina po raz kolejny znalazła się w ścisłym gronie miast i gmin, które na najwyższym poziomie organizują imprezy sportowo – rekreacyjne. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sportowego sukcesu.

Czytaj więcej...