Zyczenia2019

Ochrona pszczół

Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności podczas stosowania zabiegów z użyciem środków ochrony roślin, które stwarzają ryzyko zatrucia pszczół. Zabiegi powinny być przeprowadzane zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Więcej informacji tutaj...

Niedziela Palmowa w Gminie Gołcza

Uroczyste obchody Niedzieli Palmowej stały się już tradycją w Gminie Gołcza. Po raz szósty z rzędu zorganizowano procesję z palmami i osiołkiem na czele. Jak co roku wyruszyła ona sprzed urzędu gminy do kościoła parafialnego w Gołczy. W barwnym korowodzie udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy, dzieci i młodzież szkolna, koła gospodyń wiejskich, Wójt Gminy Lesław Blacha, Przewodniczący Rady Stanisław Makola, radni gminy, sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych.

Czytaj więcej...

Sprawdź swoje opłaty

Informujemy, że Urząd Gminy w Gołczy uruchomił portal interesanta  - system EBOI+, dzięki któremu mieszkańcy mogą sprawdzić swoje zobowiązania dotyczące:

1) podatku od nieruchomości,

2) podatku rolnego,

3) podatku leśnego,

4) opłaty za gospodarownanie odpadami.

Czytaj więcej...

Mundury galowe dla OSP

Gmina Gołcza zakupiła 11 kompletów strażackich mundurów galowych za kwotę 6 754 zł, z czego 2 585 zł stanowi dofinansowanie z firm ubezpieczeniowych. Mundury przekazano dla druhów z jednostek OSP Maków, Wielkanoc i Buk.

Czytaj więcej...

Gala finałowa konkursu „Wójt Roku 2018”

W dniu 6 kwietnia 2019 roku Wójt Gminy Lesław Blacha uczestniczył w uroczystej gali finałowej ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku 2018”, która odbyła się w siedzibie TVP w Warszawie. Włodarz naszej gminy znalazł się w „Złotej dziesiątce” najlepszych wójtów w Polsce. Z rąk Prezesa TVP Jacka Kurskiego odebrał pamiątkowy dyplom.

Czytaj więcej...

Seniorzy w Muzeum Narodowym w Krakowie

Uczestnicy Klubu Senior + w Mostku wraz z Sekretarzem Gminy Marylą Stasiek – Mentel wzięli udział w dniu 29 marca 2019r.  w uroczystości podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy pomiędzy Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie, a Muzeum Narodowym w Krakowie. Spotkanie odbyło się w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, zaś list podpisali Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Dyrektor Muzeum dr hab. Andrzej Betlej. Seniorzy z Gminy Gołcza zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniu, gdyż jako pierwsi wzięli udział w projekcie.

Czytaj więcej...

ARiMR - zaprasza na spotkanie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa MOR Biuro Powiatowe w Miechowie

Zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 11-04-2019 o godz. 10:00 W Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Miechowie

Czytaj więcej...

Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów

Dzisiejszy dzień w Gminie Gołcza był wielkim świętem dla par małżeńskich, które obchodziły Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów. Podczas uroczystości Wójt Gminy Lesław Blacha odznaczył obecnych jubilatów przyznanymi przez Prezydenta RP odznaczeniami za długoletnie pożycie małżeńskie. Wręczono także dyplomy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki. Wszystkim życzono kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości.

Czytaj więcej...