Powszechny spis rolny 2020

Informujemy, że w terminie od 1 września do 30 listopada 2020r. na trenie całego kraju zostanie przeprowadzony powszechny spis rolny PSR 2020, według stanu w dniu 1 czerwca 2020r. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. Spis rolny jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju. Dane ze spisu są wykorzystywane do oceny zastosowanych i kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

Czytaj więcej...

MODR zaprasza producentów żywności do rejestracji w serwisie –e Targowisko

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, w związku z ograniczeniami sprzedaży i dystrybucji produktów lokalnych branży spożywczej wynikającymi z pandemii COVID-19, informuje o budowie portalu „eTargowisko”, docelowo mającego być stroną internetową skupiającą producentów i rolników wytwarzających żywność lokalną najwyższej jakości.

Czytaj więcej...

Zmiana lokalizacji biura Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Miechowie

Informujemy, że nastąpiła zmiana lokalizacji biura Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Miechowie. Nowa siedziba znajduje się na ul. Konopnickiej 21, pawilon handlowy I piętro, osiedle Parkowe, koło ARiMR. Jednocześnie informujemy, że biuro wypełnia e-wnioski obszarowe i pozostałe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przed COVID-19 przez rolnika i doradcę.

 

Pomoc żywnościowa - wydawanie paczek 26-29 maj 2020r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołczy informuje, że w dniach 26-29 maj 2020r będą wydawane paczki żywnościowe dla osób, zakwalifikowanych do otrzymania pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu pomocy Najbardziej Potrzebującym.Wydawanie paczek odbędzie się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebienicach w godzinach 9:00-14:00.

Czytaj więcej...

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Miechowie informuje, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 18 maja do 7 czerwca 2020 roku zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie, która zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

Czytaj więcej...

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”

Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza zaprasza do zwiedzania wystawy biograficznej „Karol Wojtyła. Narodziny”. Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka, poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay, z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą.

Czytaj więcej...

PSZOK wznawia przyjmowanie odpadów

Informujemy iż, od soboty 16 maja bieżącego roku,  Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wznawia przyjmowanie odpadów komunalnych. Jednocześnie przypominamy o terminowym regulowaniu płatności za odpady.