Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia  o intesywnych opadach deszczu z burzami w powiecie miechowskim w dniu 17.07.2018r. W trakcie deszczu będą występować burze z porywami do 65 km/h.

 

Wystawa rękodzieła artystycznego Wioletty Grzywnowicz

Serdecznie zapraszamy na wystawę rękodzieła artystycznego prezentowaną w bibliotece w Gołczy w okresie lipca i sierpnia. Na wystawie zobaczyć można koronki wykonane przez mieszkankę naszej gminy - panią Wiolettę Grzywnowicz, pisarkę książek dla dzieci. Takich koronek nie powstydziłyby się nawet koronkarki z Koniakowa.

Czytaj więcej...

Młodzieżowa Orkiestra Dęta na warsztatach muzycznych w Szczekocinach

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Gołcza wzięła udział w wyjazdowych warsztatach muzycznych w Szczekocinach w dniu 12 lipca 2018r. W warsztatach uczestniczyła także Reprezentacyjna Orkiestra "Tempo" z Iwanowic, Orkiestra Dęta ze Szczekocin oraz Orkiestra Dęta z Lelowa. Zajęcia odbywały się pod okiem profesjonalnych instruktorów: Agnieszki Skowrońskiej, Piotra Święchowicza oraz instruktorów sekcyjnych: Rafała Chwastka, Martyny Szwaja, Andrzeja Czekaja.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Gmin Jaksa oglasza kolejne nabory

Miechowskie Stowarzyszenie Gmin Jaksa Lokalna Grupa Działania działająca na terenie gmin: Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Miechów, Racławice, Słaboszów informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu:

Czytaj więcej...

Jubileusz 90-lecia OSP Rzeżuśnia

W dniu 8 lipca 2018r. w Rzeżuśni świętowano jubileusz 90-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeżuśni. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Łukasz Smółka, z-ca Komendanta KP PSP w Miechowie st. kpt. Michał Majda, z-ca Komendanta KP PSP w Proszowicach mł. bryg. Bogdan Skowron, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Miechowie Adam Domagała, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Mirosław Dróżdż,

Czytaj więcej...

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Ulinie Małej

W ramach współpracy Gminy Gołcza ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza zmodernizowano świetlicę wiejską w Ulinie Małej. Mając na celu wzrost aktywności społecznej mieszkańców oraz zwiększenie działań na rzecz rozwoju kultury wykonano remont i adaptację pomieszczeń na parterze budynku. Zakres prac objął odnowienie i malowanie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę posadzek, a także modernizację instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz utworzenie zaplecza kuchennego wraz z wyposażeniem.

Czytaj więcej...

Umowa na projekty rewitalizacyjne podpisana

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Lesław Blacha podpisał z Marszałkiem Wojciechem Kozakiem umowę gwarantującą przyznanie unijnego dofinansowania na rewitalizację Czapel Wielkich i Chobędzy. Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce w plenerze, przed budynkiem remizy OSP w Czaplach Wielkich.

Czytaj więcej...

Sportowy sukces

Gmina Gołcza najlepsza w województwie i druga w Polsce w XXIV Sportowym Turnieju Miast i Gmin, w grupie od 5 tys. do 7,5 tys. mieszkańców. Tegoroczna edycja sportowego turnieju odbyła się w dniach 26 maja - 1 czerwca. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. I miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej i II miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej to dla gminy ogromne wyróżnienie.