Być jak Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek...

Marzeniem chłopców, którzy zaczynają przygodę z piłką nożną jest, aby być jak ich Idol. Tak samo jest w przypadku najmłodszych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Gołcza, która w dniu 23.09 2017r. zanotowała wspaniały występ w ramach ligi Skrzatów Podokręgu Piłki Nożnej gr.3 w Krakowie odnosząc zwycięstwo. Zawody zorganizowała i przeprowadziła Pogoń Miechów w hali sportowej przy SP nr 2 w Miechowie. Do rywalizacji przystąpiły zespoły Słomniczanki Słomniki, Pogoni Miechów, Skały 2004 oraz AP Gołcza, zawody rozegrano systemem gry każdy z każdym. Warto dodać, iż chłopcy grają według przepisów gry 4x4 bez bramkarza, co powoduje mnóstwo goli i uatrakcyjnia mecze. Bilans 27:14.

Okiem Trenera: ,,zespół pokazał ogromną radość z gry i pasję, a na tym poziomie to najwyższa wartość. Wynik jest sprawą drugorzędną. Cieszy nas fakt bycia na turnieju, gry dla najwierniejszych kibiców – rodzin i wspaniała atmosfera. Cały czas kierujemy się zasadą: ,,Bo piłka nas kręci”.

Skład AP Gołcza: Jan Makola (3gole), Oliwier Jamroży (5 goli), Wiktor Kania (2 gole), Aleksander Dudziński (1gol), Bartłomiej Stachura (7 goli), Ksawery Machnik (9 goli).

Trener: Marek Machnik