Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury

Dyrektor BiOAK w Gołczy:
Bożena Hess
 
tel.: (12) 388 60 44
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury im. ks. dr Jana Piekoszewskiego w Gołczy jest największą placówką kulturalną w całej gminie.
 
BiOAK służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych lokalnej społeczności, oraz prowadzi działalność kulturalną polegającą na tworzeniu, animacji, upowszechnianiu i ochronie kultury. Jest także instytucją edukacji pozaszkolnej, a na przestrzeni ostatnich kilku lat stała się wielofunkcyjnym centrum kultury. Ośrodek Animacji Kultury prowadzi zajęcia aerobiku, tańca towarzyskiego i nowoczesnego, organizuje konkursy plastyczne oraz karaoke. Pod jego opieką pozostają Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Gołcza, Zespół Instrumentalno - Wokalny "Koral" z Gołczy oraz orkiestra dęta "Czapelanka" Czaple Małe.
 
Wszystkie informacje na temat Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury im. ks. dr Jana Piekoszewskiego w Gołczy znajdą państwo na oficjalnej stronie internetowej BiOAK. 

Na stronach internetowych biblioteki udostępniono również katalog zbiorów.