Gmina Gołcza w gronie najlepszych gmin wiejskich

Gmina Gołcza już po raz czwarty z rzędu została laureatem Rankingu Gmin i Powiatów Związku Powiatów Polskich. Za osiągnięcia dokonane w roku 2013, Gołcza zajęła 7 miejsce w kategorii najlepsza gmina wiejska. Rozdanie nagród miało miejsce podczas Kongresu Regionów w Świdnicy, który odbył się w dniach 10 - 12 czerwca 2014r. W imieniu Wójta Gminy Lesława Blachy wyróżnienie odebrali Przewodniczący Rady Andrzej Dziubka oraz Wiceprzewodniczący Rady Stanisław Makola.

Samorządy oceniane były przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Kongres Regionów w Świdnicy to największe w Polsce spotkanie samorządowców, ludzi nauki, biznesu i przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego kraju poświęcone najistotniejszym kwestiom funkcjonowania gmin, miast, powiatów i województw. Ponadto niewątpliwym wydarzeniem tegorocznej edycji było wystąpienie Rudolpha Giulianiego. Patronat honorowy nad kongresem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.